top of page

Sommerutstilling Røisheim

  • Galleri Zink
  • for 5 døgn siden
  • 1 min lesing

15. juni - 1. september 2025

Velkommen til årets sommerutstilling på Røisheim Hotell! I sommer kan du finne verk av Anne Kristine Thorsby, Marianne Heske, Borghild Thyri, Ørnulf Opdahl, Yngve Henriksen og Håvard Vikhagen i det fredede Stabburet på Røisheim. Utstillingen er åpen hver dag gjennom sommeren.


Mange kunstnere er opp igjennom tidene blitt fascinert av Røisheim. Noen av våre største malere, diktere og komponister; Gude, Edvard Grieg, Henrik Ibsen, Fritz Thaulow, Vinje, Garborg og ikke minst Gerhard Munthe fant veien til Røisheim og forelsket seg i den pittoreske gården og de storslåtte omgivelsene.


Du finner Røisheim like ved Sognefjellsveien, en av Norges Nasjonale Turistveier, som går mellom Lom i Gudbrandsdalen og Luster i Sogn. Det er ca 15 km fra Lom til Røisheim.



Ta gjerne kontakt med Røisheim Hotell om du lurer på noe angående besøk eller overnatting:

+47 61 21 20 31

Sognefjellsveien 1526, 2686 Lom

Kategorier

Arkiv

KONTAKT

Gallerist Johan Mæhlum:

+47 48 19 23 03

Rammeverksted:

+47 95 21 21 10

E-post:

post@gallerizink.no

ÅPNINGSTIDER

Mandag - fredag: 12 - 17

Lørdag: 11 - 16

Søndag: 13 - 16

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
BESØKSADRESSE

Sigrid Undsets plass

Storgt. 49

2609 Lillehammer

Norge

© 2008 - 2023, Galleri Zink.

bottom of page